Duvar Kağıtları

Farklı ölçülerde de üretim yapılabilmektedir.

Yapısı gereği uygulandığı zeminlere renklendirmenin yanında özel yapısı, dokusu, kabartması ile farklı görünüm ve hareket katar.

Dünya standartlarında bir rulo duvar kağıdı genel olarak 53 x 1000 cm (+ %3 ) ölçülerinde üretilir.Kullanım amaçlarına göre ve özel koleksiyonlar için de farklı ölçülerde de üretim yapılabilmektedir.

Dünyaca kabul görmüş teknik özellikler ve standartlar ürün etiketlerinde ve ürün kutularında özel semboller ile tanımlanır. Uygulama yapılacak yüzeyin, mekanın konumuna göre doğru ürünün seçiminde ürün bilgilerine, teknik özelliklere dikkat edilmelidir.

NİTELİKLERİNE GÖRE DUVAR KAĞIDI ÇEŞİTLERİ NELERDİR ?

EMBOSS: Tek katman kağıt hamurundan oluşan üstü baskılı duvar kağıdıdır.

VINLY: Üst katmanı plastik esaslı vinly yüzey üzerinde baskılı, altında ise kağıt hamuru yada non-woven ( elyaf ) tabanlı şeklindedir. Silinebilme özelliğine sahiptir.

FLOCK: Yüzeyinde vinly üzerine kabartmalı kadife dokusu olup altında ise kağıt hamuru yada non-woven ( elyaf ) tabanlı şeklindedir

Boyanabilir Duvar Kağıdı: Vinly ve Shaom karışımı kabartmalı yüzeyden oluşan bir defadan fazla boyanabilen ürünlerdir.

Tekstil Tabanlı Duvar Kağıdı: Plastik esaslı vinly olarak tek katmandan oluşan yoğun kulanımlı alanlar ( otel, showroom, restaurant ,okul, avm, vs ) için darbelere karşı dayanıklı duvar kağıtlarıdır.

Sayfamızı Paylaşın